Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Aktualności

Treść

Akcja charytatywna „Okulary dla Tanzanii

Akcja charytatywna „Okulary dla Tanzanii"

Szkolny Klub Europejski ogłasza akcję charytatywną „Okulary dla Tanzanii”. Przez trzy kolejne dni, poniedziałek – środa, organizujemy zbiórkę używanych i już niepotrzebnych okularów, które zostaną przekazane siostrom zakonnym sprawującym działalność misyjną w Afryce.

Dzień Św. Patryka

Dzień Św. Patryka

Dnia 18.03.2024r., członkowie naszego Szkolnego Klubu Europejskiego aktywnie angażowali się w obchody Dnia Świętego Patryka. W ramach tego wyjątkowego dnia, uczniowie klubu podjęli się organizacji zajęć w naszym przedszkolu, które dostarczyły dzieciom niezapomnianych wrażeń edukacyjnych i rozrywkowych.

Nie taki Halloween straszny…

Nie taki Halloween straszny…

W minionym tygodniu klubowicze przeprowadzili szereg lekcji kulturowych dla uczniów klas 1-3 SP. Celem zajęć było wzbogacenie zasobu słownictwa z j. ang. rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych.

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

Jak co roku, czwarty tydzień września upłynął pod hasłem Międzynarodowego Dnia Języków Obcych. Członkowie Klubu Europejskiego, wraz z nauczycielami języków obcych, przygotowali kilka aktywności, w których chętnie wzięli udział uczniowie wszystkich klas.

Niech żyje Król!

Niech żyje Król!

Koronacja Karola III i Kamili – ceremonia koronacyjna króla Karola III z dynastii Windsorów i jego małżonki Kamili odbyła się 6 maja 2023 roku w Opactwie Westminsterskim w Londynie.

Dzień Św. Patryka

Dzień Św. Patryka

17 marca świętowaliśmy w naszej szkole irlandzki Dzień Św. Patryka. Wszyscy uczniowie ubrani byli na zielono w obawie przez złośliwymi skrzatami, które w tym dniu uwielbiają szczypać ludzi (zielony kolor chroni ludzi, gdyż są wtedy niewidoczni).

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja

Czy wiecie, że Święty Mikołaj ma swój własny kod pocztowy na biegunie północnym? Santa Claus odpowiada na listy. Pracuje dla niego ochotniczo 11 tysięcy "elfów". To ciężka praca, gdyż listy przychodzą w ok. 30 językach, są także pisane językiem Braille'a.

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

”Szkolny Konkurs Wiedzy o Europie”

”Szkolny Konkurs Wiedzy o Europie”

W maju, z okazji Międzynarodowego Dnia Europy, odbył się ”Szkolny Konkurs Wiedzy o Europie”. Organizatorami byli członkowie Klubu Europejskiego a nad jego prawidłowym przebiegiem czuwała p. Sylwia Zimowska.

Dzień Św. Patryka

Dzień Św. Patryka

W minionym tygodniu członkowie Klubu Europejskiego zaakcentowali dzień wspomnienia św. Patryka, patrona Irlandii. Dzień Świętego Patryka znany jest niemal na całym świecie i obchodzony w rożnych zakątkach globu.

Nasza praca w Klubie

Nasza praca w Klubie

Za nami kilka miesięcy roku szkolnego, który częściowo upłynął na nauce zdalnej. Pod koniec pierwszego semestru najmłodsi uczestnicy Klubu skupili się na poznaniu różnic i podobieństw kulturowych w sposobach obchodzenia świąt Bożego Narodzenia w wybranych przez siebie państwach europejskich.

371015