Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Konkursy

Treść

XXV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

XXV Powiatowy Konkurs Czytelniczy

Udział naszych uczniów w Powiatowych Konkursach Czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach to już tradycja. W tym roku w szranki czytelnicze stanęli przedstawiciele klasy 4b – Anastazja Ciepły, Zuzia Godek i Fabian Kosiba.

Akcja sadzenia drzew

Akcja sadzenia drzew

Realizując kolejny – trzeci etap Konkursu „Drzewo jest warte więcej niż jego drewno” przeprowadzona została akcja sadzenia drzewek. Klasy 1a, 2a, 2b i 3a posadziły 9 drzew, w tym 8 lip oraz 1 kasztanowiec czerwony na terenie znajdującym się wokół szkoły.

Mamy najpiękniejsze pisanki!

Mamy najpiękniejsze pisanki!

Na dzień przed świąteczną przerwą od szkoły, Gorlickie Centrum Kultury rozstrzygnęło kolejną edycję Konkursu Plastyki Obrzędowej na Pisankę Wielkanocną. Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że po raz kolejny pisanki naszych uczennic okazały się jednymi z tych najpiękniejszych.

Maria Rydarowska – gorlicka harcerka lat pokoju i wojny

Maria Rydarowska – gorlicka harcerka lat pokoju i wojny

Nasza szkoła jest dumna z każdej uczennicy i każdego ucznia, którzy pogłębiają swoją wiedzę i osiągają sukcesy zarówno w murach szkoły, jak i poza nią. Publikujemy pracę naszej uczennicy – Amelii Głóg z klasy 7b, która została nagrodzona I miejscem w konkursie historycznym Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Gorlickiej „Znam moje Miasto – znam Ziemię Gorlicką”.

Mamy ogólnopolskiego mistrza recytacji!

Mamy ogólnopolskiego mistrza recytacji!

Z ogromną radością i dumą informujemy, że nasz uczeń – Nikodem Mruk z klasy 4a – 12 grudnia 2023 roku zajął pierwsze miejsce w XXVII Ogólnopolskim Konkursie Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, którego finał odbył się w kopalni Soli Bochnia.

Ale mózgi …

Ale mózgi …

W dniu 26 października 2023 roku 16 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym "Ale mózgi”. Konkurs polegał na rozwiązaniu 20 zadań matematyczno-logicznych w ciągu 40 minut. 

Recytatorska dobra passa trwa!

Recytatorska dobra passa trwa!

Za nami kolejne zmagania młodych recytatorów. Tym razem były to eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień św. Kingi”, które odbyły się w poniedziałek 4 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach.

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny

Uczniowie naszej szkoły biorą udział konkursie ekologicznym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie Dolnym. Zostały wykonane zielniki z zgaszonymi i opisanymi gatunkami roślin oraz album fotograficzny z florą i fauną naszej gminy wykonany przez Marysię Gawior z klasy 8b.

Olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS

Olimpiada z języka angielskiego OLIMPUS

16 czerwca wręczono dyplomy uczestnikom oraz laureatom Olimpiady Olimpus w sesji wiosennej z języka angielskiego. Olimpiada była przeznaczona dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i miała zasięg ogólnopolski.

„Świat w naszych rękach” – konkurs plastyczny

„Świat w naszych rękach” – konkurs plastyczny

W maju w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Świat w naszych rękach”. Celem tego konkursu było kształtowanie właściwych postaw ekologicznych uczniów, odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego, myślenia o przyszłości naszej planety, uświadamiania zagrożeń środowiska wynikającego z działalności człowieka.

Wokół małopolskich lasów

Wokół małopolskich lasów

12 czerwca 2023 w Hotelu „Litwiński” w Tęgoborze odbyło się podsumowanie regionalnego konkursu plastyczno-literackiego „Wokół małopolskich lasów".

Fotograficzne talenty „Szóstki”

Fotograficzne talenty „Szóstki”

Rozstrzygnięto XIII Powiatowy Konkurs Fotograficzny Osobliwości Ziemi Gorlickiej organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach i gorlickie Starostwo Powiatowe. Z dumą ogłaszamy, że wśród laureatów jest szczególnie mocna reprezentacja naszej szkoły.

371020