Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

W gorlickiej „Szóstce” powstanie Ekopracownia OZE!

W gorlickiej „Szóstce” powstanie Ekopracownia OZE!

Treść

loga partnerów

Nowy sprzęt, tablice edukacyjne, zestawy pomiarowe i doświadczalne już wkrótce znajdą się w kompleksowo wyposażonej Ekopracowni OZE MZS nr 6! Na jej utworzenie Miasto Gorlice pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie!

Już wkrótce, w ramach środków otrzymanych z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, jedna z sal lekcyjnych w szkole  zostanie wyremontowana i przygotowana do utworzenia Ekopracowni Odnawialnych Źródeł Energii. W ramach zadania zakupione zostanie wyposażenie – tj. meble i sprzęt IT, pomoce dydaktyczne, tablice edukacyjne oraz zestawy pomiarowe i doświadczalne. Dzięki zakupionym sprzętom i materiałom dydaktycznym będzie możliwość przeprowadzania eksperymentów, badań terenowych oraz projektów związanych z ekologią, co zapewni uczniom cenne doświadczenie i praktyczne umiejętności.

Miasto Gorlice w dniu 17 stycznia 2024 r. zawarło umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na dofinansowanie utworzenia Ekopracowni OZE w gorlickiej „szóstce”. Planowane otwarcie pracowni obędzie się na przełomie marca i kwietnia tego roku!

„EKOPRACOWANIA” dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 74.048,00 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 83.048 zł.

źródło: UM Gorlice 

422095