Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Poznajemy polskie rasy psów

Poznajemy polskie rasy psów

Treść

Ta wizyta był rzeczywiście długo wyczekiwana. Naszą gościnią była Anna Cetnarowicz – hodowca psów rasy husky syberyjski, dogoterapeutka, krajowa sędzini kynologiczna szpiców i psów w typie pierwotnym, a gościem specjalnym był pies Nims.

Dzieci przyjęły gości entuzjastycznie. Nimsa i jego właścicielkę poznały w klasie II podczas warsztatów o zachowaniu psów i opiece nad nimi. Tym razem tematem głównym było poznanie sześciu polskich ras psów, w tym cech typowych dla każdej z nich i przeznaczenia owych ras. Wiadomości i ciekawostki każdy sprawdził na kartach pracy dla dzieci, przygotowanych przez  Związek Kynologiczny.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście zabawy i kontakt z Nimsem: spacer z psem, karmienie, zabawy z klikerem, czesanie szczotką o nazwie pudlówka, zakładanie różnych akcesoriów; ringówki (czyli smyczy na wystawy), uprzęży do sań czy kagańców o różnym przeznaczeniu.

Na pamiątkę wizyty każde dziecko podarowało wcześniej przygotowaną pracę plastyczną na temat roli psa w życiu człowieka, a Nims otrzymał psie smakołyki.

406450