Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Wizyta żołnierzy 11 MBOT w ramach programu Edukacja z wojskiem

Wizyta żołnierzy 11 MBOT w ramach programu Edukacja z wojskiem

Treść

W dniu 06.06.2024 r. gościliśmy żołnierzy 113 batalionu lekkiej piechoty 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Spotkanie odbyło się  w ramach programu pn. „Edukacja z wojskiem”. To program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega on na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. To odpowiedź na współczesne potrzeby, wyzwania oraz zagrożenia związane z bezpieczeństwem. 

3-lekcyjne szkolenie połączył teorię i praktykę. Zawierało treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali  się między innymi z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.

W szkoleniu uczestniczyli uczniowie klasy 7a. 

406448