Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Wycieczka klas pierwszych do Pilzna

Wycieczka klas pierwszych do Pilzna

Treść

27 maja klasy 1a i 1b pojechały na wspólną wycieczkę do Pilzna.

Odwiedziliśmy Muzeum Lalek gdzie ozdobą wystaw i kolekcji są lalki z różnych krajów świata m.in.: Japonii, Tajlandii, Francji, Danii, Austrii, Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Belgii, Włoch, Kanada czy USA. Zwiedziliśmy pracownie ceramiczne, gdzie powstają elementy lalek, dzięki temu mogliśmy się zapoznać z całym, ręcznym sposobem wytwarzania lalek.

W Muzeum Lalek obejrzeliśmy wystawy: „Lalki z całego świata”, „Lalki polskie”, „Na babcinym strychu”, „Królewna Śnieżka” i największą w Polsce kolekcję lalek japońskich. Wzięliśmy również udział w warsztatach ,,Kukiełki postaci z bajek”, gdzie każdy pod okiem pań instruktorek wykonał swoją kukiełkę.

Odwiedziliśmy także filię muzeum w Lipinach, gdzie obejrzeliśmy miniaturową wieś w której tętni życie codzienne takie jak przed stu laty. Po polach i w zagrodach krzątają się gospodarze, na łąkach pasą się krowy, kowal podkuwa konie, młyn miele zboże pełną parą. Wieś jest pełna bosonogich dzieci a w przydomowych ogródkach kręcą się gospodynie, kościół w niedzielę zapełnia się wiernymi.   
Z pomiędzy drzew wyłania się bryła bajkowego zamku, który jest centralnym punktem Bajkowego Ogrodu, a za wsią, w niewielkiej chacie mieszka Wiedźma, która czasem pokazuje się zwiedzającym. 
W budynku „Gospody u Wiedźmy” zjedliśmy pyszny obiadek, po czym zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Gorlic.

406432