Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

Treść

Na kilka dni przed Świętem Narodowym Trzeciego Maja uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali się na uroczystą akademię. To ważne święto dla historii naszego kraju, które upamiętnia uchwalenie pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji.

Akademia rozpoczęła się od wyprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, po czym głos zabrał dyrektor szkoły — Pan Krzysztof Mrozek. Podkreślił on znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja jako przełomowego momentu w historii Polski, symbolizującego dążenie do suwerenności i praworządności. Następnie, wystąpili uczniowie z różnych klas, którzy przygotowali muzyczno-literacką ucztę, opowiadając przy tym o wydarzeniach sprzed ponad 230 lat.

Podczas akademii nie zabrakło patriotycznych pieśni, recytacji wierszy oraz wspomnienia kontekstu historycznego i znaczenia uchwalonej w 1791 roku Konstytucji. Uczniowie podkreślali, jak ważne jest dla nich dziedzictwo tamtych czasów oraz jakie wartości przekazuje im to wyjątkowe święto.

Tego dnia wszyscy uczestnicy mogli lepiej zrozumieć polską historię oraz docenić jej dziedzictwo. Dzięki akademii uczniowie zostali również zachęceni do refleksji nad wartościami demokratycznymi i patriotycznymi, które powinny być drogowskazem dla każdego obywatela.

Dziękujemy opiekunom oraz uczennicom i uczniom z klas: 4a, 4b, 5b, 6b, 7a, 7b i 7c, którzy byli zaangażowani do zorganizowania akademii oraz wystąpienia pocztu sztandarowego. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji tego wyjątkowego wydarzenia!

382510