Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Ekopracownia – prezent dla szkoły na pierwszy dzień wiosny

Ekopracownia – prezent dla szkoły na pierwszy dzień wiosny

Treść

W pierwszy dzień wiosny, społeczność szkolna miała okazję uczestniczyć w uroczystym otwarciu nowej pracowni ekologicznej w naszej szkole podstawowej. Ta nowoczesna przestrzeń została wyposażona w najnowszy sprzęt, zapewniając uczniom możliwość eksploracji i zgłębiania tajników ochrony środowiska oraz działania urządzeń takich jak pompa ciepła czy panele fotowoltaiczne.

Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem wszystkich uczestników przez dyrektora szkoły, który podkreślił wagę edukacji ekologicznej w dzisiejszym świecie. Następnie, w uroczystym przecięciu wstęgi uczestniczyli zarówno dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie, a także burmistrz miasta Gorlice – Rafał Kukla, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji – Wojciech Zapłata w asyście gorlickich ekodoradczyń.

W pracowni znalazły się nowoczesne urządzenia, takie jak panele słoneczne, model pompy ciepła, mikroskopy do analizy próbek wody i gleby, tablice edukacyjne prezentujące zagadnienia z zakresu ekologii. To miejsce ma służyć nie tylko jako przestrzeń do nauki, ale także jako centrum, w którym uczniowie będą mogli zaangażować się w działania na rzecz ochrony środowiska, prowadząc badania, projekty i działania edukacyjne.

Otwarcie pracowni ekologicznej jest nie tylko krokiem naprzód w edukacji naszych uczniów, ale także wyrazem zaangażowania społeczności szkolnej w troskę o naszą planetę. Dzięki tej nowej przestrzeni, mamy nadzieję, że uczniowie będą mogli zdobyć nie tylko wiedzę, ale również umiejętności praktyczne, które pozwolą im stać się aktywnymi obrońcami naszego środowiska.

„Ekopracownia” w MZS nr 6 została dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formie dotacji, w kwocie 74.048 zł. Całkowity koszt realizacji zadania wynosi 83.048 zł.

370996