Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Treść

W minionym czasie gorliccy uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół nr 6 mieli okazję wczuć się w wielkomiejski klimat Warszawy spędzając tam trzy intensywne i bogate w moc pozytywnych wrażeń dni.

Oto krótka relacja z wyjazdu:

„Stolica przywitała nas pochmurną jesienną aurą, lecz brak słońca nie zepsuł nam humoru, gdyż na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji.

Dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania PGE Narodowego, gdzie dowiedzieliśmy się, że to nie tylko dom piłkarskiej reprezentacji Polski. To także jedno z najbardziej ekskluzywnych miejsc świata, w których na żywo można uczestniczyć w wielkich sportowych i rozrywkowych wydarzeniach. To tutaj pojawiają się najbardziej znani goście światowych wydarzeń.

Wybierając trasę "Poczuj się jak VIP" zobaczyliśmy najbardziej prestiżowe miejsca stadionu i mieliśmy okazję zasiąść w najbardziej ekskluzywnych przestrzeniach areny, przeznaczonych dla najważniejszych gości PGE Narodowego, komentatorów, a także kibiców. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na ich szczyt, z góry podziwialiśmy ogrom tego obiektu. Robi wrażenie!

W kolejnych dniach towarzyszyła nam piękna pogoda a błękit jesiennego nieba zdecydowanie dodawał energii o poranku, którą w drugim dniu spożytkowaliśmy podczas spaceru po Starym Mieście w kierunku Krakowskiego Przedmieścia. Po drodze podziwialiśmy warszawskie zabytki, które w końcu mogliśmy zobaczyć na żywo, a nie tylko w podręczniku do historii, jak na przykład iście królewski przepych pięknie zdobionego Zamku Królewskiego

Zatrzymując się na Placu Piłsudskiego mieliśmy okazję obserwować zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Dzięki żywym lekcjom z dziedziny biologii, fizyki, mechaniki, robotyki i techniki w Centrum Nauki Kopernik każdy z nas mógł przeprowadzać eksperymenty, doświadczyć jak działa na nas iluzja. Dzięki temu wzbogaciliśmy naszą  wiedzę i umiejętności a co najważniejsze, mogliśmy je zastosować w praktyce.

Niewątpliwie atrakcją był wyjazd na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd mieliśmy możliwość podziwiać Warszawę z wysoka. Widok miliona migoczących nocą świateł zapierał dech w piersiach.

Kolejnym, ale nie ostatnim punktem naszego programu był cmentarz wyznaniowy na Powązkach. Spacerując po nim rozmyślaliśmy nad losem poległych żołnierzy i uczestników powstania. Wstrząsnęły nami groby Alka, Rudego i Zośki, którzy niewiele od nas starsi oddali życie za naszą ojczyznę. Szukaliśmy również grobów znanych osób. Był to czas ciszy i spokoju.

Dodatkowym punktem naszej podróży było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Nowoczesne techniki audiowizualne, z którymi mieliśmy tego dnia do czynienia, silnie wpłynęły na każdego z nas, przybliżając Nam nie tylko traumatyczne dzieje polskich Żydów, ale także współczesną kulturę żydowską.

W programie wycieczki nie mogło również zabraknąć zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Dzięki tej wizycie poszerzyliśmy naszą wiedzę na temat powstania, jego oddziaływania na losy Warszawy i całego państwa.

Łazienki Królewskie także wywarły na nas ogromne wrażenie swoim przepychem oraz pięknym i zadbanym otoczeniem.

W zadumie, ale pełni wrażeń wsiedliśmy do autokaru w drogę powrotną i w taki sposób pożegnaliśmy się z Warszawą. Stolicę opuszczaliśmy pełni wrażeń i refleksji. Były to trzy dni intensywnego zwiedzania miasta, ale też czas integracji i wzmacniania relacji między uczniami.

Jedno jest pewne, na zawsze zapamiętamy ten wartościowo wspólnie spędzony czas.”

Sylwia Zimowska

Wycieczka w ramach Przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę”.

369032