Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Beskidzkim szlakiem

Beskidzkim szlakiem

Treść

Przez dwa kolejne dni starsi uczniowie naszej szkoły poznawali piękno i historię Beskidu Niskiego wędrując  urokliwymi szlakami podczas kolejnego rajdu szkolnego „Aktywni razem”.

5 października klasy 8b i 8c wyruszyły z Wysowej, a 7a i 8a z Hańczowej, zdobywały Kozie Żebro (847 m n.p.m.). Dla wielu był to spory wysiłek, ale widok Tatr i okolicy zapierał dech w piersi.

6 października klasy 4 dojechały do Kwiatonia, klasy piąte do Smerekowca, a następnie pieszo dotarły do szczytu góry Banne, skąd szlakiem zielonym udały się do Skwirtnego, a później do Regietowa. Klasy 6 ze Zdyni wędrowały do Regietowa przez Rotundę  szlakiem czerwonym. 

Pomimo obaw związanych z niepewną pogodą, w dniu rajdów zaświeciło dla nas słońce. Podczas wędrówki uczestnicy podziwiali złotą polską jesień w lesie oraz na pobliskich polach. Zrobili sporo pięknych zdjęć. Wszystkie grupy szczęśliwie dotarły na miejsce finału rajdu, którym był Regietów. Tam czekała na nich kiełbasa z ogniska oraz ciepła herbata. Do domów wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.

158544