Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza

200. rocznica urodzin Ignacego Łukasiewicza

Treść

8 marca świętowaliśmy w naszym mieście 200. rocznicę urodzin Ignacego Łukasiewicza – wielkiego wynalazcy, który rozświetlił i rozsławił Gorlice poprzez skonstruowanie i zapalenie w naszym mieście pierwszej ulicznej lampy naftowej. Uczniowie klas drugich naszej szkoły czynnie uczestniczyli w obchodach tej rocznicy zorganizowanych na gorlickim rynku. Obserwowaliśmy jak nad Gorlicami poszybował kolorowy balon Małopolski, do którego wsiadła postać Ignacego Łukasiewicza. Odwiedziliśmy też Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach, aby zapoznać się z wystawą poświęconą Ignacemu Łukasiewiczowi, twórcy polskiego przemysłu naftowego, działaczowi niepodległościowemu, społecznikowi i filantropowi. To była ciekawa lekcja historii naszego miasta i ważnych postaci z nim związanych.

Ewa Chrzanowska

111783