Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Spotkanie Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas

Treść

Dnia 8 czerwca br. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas działającego w ramach Samorządu Uczniowskiego – Karolina Barczyk, Anna Kukla, Iga Kusiak, Magdalena Myśliwiec - uczestniczyły w Spotkaniu Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie to miało miejsce w Domu Parafialnym przy kościele farnym w Jaśle i było pierwszym po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich uczestników przez ks. dra Piotra Potyrałę – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskie. Następnie ks. Karol Hadam – asystent Szkolnych Kół Caritas – przedstawił sylwetkę Jacka Krawczyka, młodego człowieka, związanego z terenem diecezji rzeszowskiej, który obecnie jest kandydatem na ołtarze. Potem wszyscy obejrzeli krótki film „Miłość to zdanie” podsumowujący działalność Caritas w diecezji rzeszowskiej, a po nim ks. Piotr Potyrała zaprezentował wszystkie działania Caritas, podejmowanie w czasie pandemii, takie jak choćby wspieranie osób starszych i niepełnosprawnych, pomoc ofiarom podtopień oraz organizowanie wsparcia dla wszystkich dotkniętych wojną w Ukrainie. Następnie ks. Karol Hadam przedstawił propozycje, które mogą być inspiracją w działaniu Szkolnych Kół Caritas, a następnie odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą Koronką do Bożego Miłosierdzia, a także słowami wielkiej wdzięczności skierowanymi przez ks. Piotra do wolontariuszy.

Wszystkim zaangażowanym w działalność Koła Caritas w naszej szkole składamy słowa uznania za wszelkie działania podejmowane na rzecz potrzebujących, a naszym uczennicom dziękujemy za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły.

130562