Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Podbój Radocyny przez 5 a

Podbój Radocyny przez 5 a

Treść

8 i 9 czerwca klasa 5 a wyruszyła na dwudniowy rajd w Beskid Niski. W pierwszym dniu pokonaliśmy piękną widokową trasę z Jasionki do Radocyny. Po drodze odwiedziliśmy bacówkę, gdzie mogliśmy kupić oscypki i gdzie było mnóstwo zwierząt: owieczki, barany, konie krowy, cielęta, psy. Potem poszliśmy zakwaterować się w hotelu – pięknie wyremontowanym ośrodku w Radocynie. Następnie odwiedziliśmy pracownię ceramiczną pana Jerzego Szczepkowskiego, gdzie na kole garncarskim w starej łemkowskiej chyży lepiliśmy z gliny. Nie było łatwo, ale za to śmiesznie i wesoło. Bardzo ciekawe i ekscytujące przeżycie.

Po zakończonych warsztatach wróciliśmy do hotelu na obiad i krótki odpoczynek w pokojach. Potem czas spędzaliśmy w miłej atmosferze – graliśmy w badmintona, budowaliśmy tamy na rzece, po prostu szaleliśmy na świeżym powietrzu. Wieczorem zjedliśmy pyszną kiełbasę upieczoną na ognisku, a potem siedzieliśmy nad rzeką.

Na drugi dzień po ekscytującej nocy spotkaliśmy się z leśnikiem, który opowiadał nam o drzewach, które rosną w Beskidzie Niskim, życiu bobrów, widzieliśmy tamy przez nich budowane i ich „domek“ czyli żeremie. Po południu wróciliśmy do domów bardzo zadowoleni.

105274