Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Warsztaty kulinarne "Zdrowy lunchbox"

Warsztaty kulinarne

Treść

W kwietniu w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarno-edukacyjne dotyczące zasad zdrowego odżywiania dla uczniów klas I-VIII. Naszym celem było wzmocnienie prozdrowotnych postaw u dzieci. W trakcie warsztatów zapoznano dzieci i młodzież ze zdrowym żywieniem a w szczególności 
z wpływem diety bogatej w owoce i warzywa na rozwój człowieka. Pani Monika, która jest certyfikowanym dietetykiem pediatrycznym, przedstawiła dzieciom co jest ważne w żywieniu 
i dlaczego, przekazała wiedzę na temat szkodliwości spożywania przetworzonych pokarmów oraz zbyt dużej ilości cukru. W części edukacyjnej dzieci nauczyły się m.in. jak komponować produkty na talerzu, aby jeść zdrowo, jak przygotować zdrowy lunchbox oraz poznały odpowiedzi na pytania:

Dlaczego powinniśmy pić wodę?

Dlaczego cukier nie sprzyja naszemu organizmowi?

Dlaczego powinniśmy jeść warzywa i owoce?

Dlaczego brakuje nam energii?

Dlaczego często się przeziębiamy?

Poruszono również tematykę niebezpieczeństw, które kryje w sobie spożywanie przez dzieci i młodzież napojów energetycznych.

Główną część warsztatów stanowiła część praktyczna, podczas której uczono wykonywać słodycze 
i desery bez cukru oraz przygotować sycący posiłek na bazie warzyw jak np. zdrowy fast food czyli wegeburgery i wrapy. Udowodniono, że zdrowe jedzenie może być smaczne!

Czas spędzony podczas zajęć był nie tylko dobrą zabawą lecz również bardzo cenną lekcją rzutującą na prawidłowy rozwój młodego organizmu.

90007