Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Olaf Witusik laureatem konkursu

Olaf Witusik laureatem konkursu

Treść

26 kwietnia 2022 w auli Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie otrzymał nagrodę laureata w konkursie informatycznym „Od algorytmu do programu”  organizowanego przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w Krakowie. Konkurs składał się z trzech etapów. Na każdym z nich uczniowie musieli sie wykazać szeroką wiedzą z informatyki m.in z obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym, rozwiązywania programów w postaci algorytmicznej, programowania w języku C++, tworzenia stron WWW w języku HTML i zastosowania  kaskadowych arkuszy stylów CSS.

Olaf poradził sobie dobrze zadaniami, czego efektem jest tytuł laureata konkursu.

Interesuje się on szeroko pojętą informatyką m.in uczy się różnych języków programownia, tworzy grafikę 2d i 3d, zajmuje sie tez postprodukcją zdjęć. W poprzednim roku brał udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno-cyfrowym „Fundusze Norweskie i EOG - o tym się wie!” gdzie wraz z kolegą przygotował animację 3d dotyczącą wykorzystania funduszy norweskich w najbliższej okolicy Gorlic.
Oprócz informatyki zajmuje się równiez fizyką, z którą wiąże swoją najbliższą przyszłośćć.  Jest też stypedynstą Regionalnego Programu Stypendialnego realizowanego przez Małopolski Urząd Marszałkowski.

Jeszcze raz gratulujemu Olafowi tytułu Laureata Informatycznego Konkursu Tematycznego 
„Od algorytmu do programu”

90019