Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Akcje charytatywne w naszej szkole na wiosnę...

Akcje charytatywne w naszej szkole na wiosnę...

Treść

Świąteczne Kartki Dobroczynne

Przed Świętami Wielkanocnymi 2022 roku wzięliśmy udział w akcji charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Dochód ze sprzedaży kartek w wysokości 150 złotych został przekazany Stowarzyszeniu „Sursum Corda” w Nowym Sączu, która opiekuje się osobami chorymi i niepełnosprawnymi. W tym roku dochód zasilił Fundusz Wsparcia Dzieci Uchodźców z Ukrainy prowadzony przez Stowarzyszenie „Sursum Corda“. Chcemy podziękować wszystkim osobom, które wsparły akcję!

Akcje „Caritas”

25 i 26 marca uczniowie najstarszych klas wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Tak pomagam” 
w gorlickich sklepach Kaufland i Biedronka. Zbierali żywność dla potrzebujących z Polski i Ukrainy. 
W naszej szkole odbyła się też zbiórka żywności „Caritas”, która trwała od 28 marca do 8 kwietnia 2022 roku. Zbieraliśmy produkty do paczek żywnościowych dla osób z naszej parafii oraz uchodźców z Ukrainy w trudnej sytuacji materialnej. Udało nam się zebrać duży karton z żywnością, który został przekazany Paniom z gorlickiego Koła „Caritas”.

Również od 31 marca do 9 kwietnia 2022 roku uczniowie z klas 7 i 8 naszej szkoły zbierali żywność do paczek w gorlickich sklepach w ramach akcji Caritas „Wielkanoc 2022”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję. Szczególnie uczniom z klas 1-3 którzy bardzo zaangażowali się w szkolną zbiórkę żywności. Bardzo dziękujemy również uczniom z klas: 7a, 7b, 8a, 8b oraz 8c, którzy pełnili wolontariat w sklepach.

24 marca uczniowie klas 7a, 7b oraz 8c wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Caritas „Dzień Dobra”. Upiekli ciasta, które przekazano paniom z gorlickiego Koła „Caritas”. Wsparli w ten sposób pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w akcję.

 

90026