Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

"Nowa klasopracownia komputerowa w "Szóstce"

Treść

Po przygotowaniach logistycznych ruszyła nowa klasopracownia  z przeznaczeniem na zajęcia informatyczne dla uczniów klas 1-3 wyposażona w 16 nowoczesnych laptopów.

A wszystko to zasługa nauczycieli : p. Marka Szury / koordynatora/,  p. K. Zawadzkiej, którzy zainspirowali swoich podopiecznych do udziału w konkursie plastyczno-cyfrowym „ Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”.  Organizatorem konkursu był  NASK Państwowy Instytut Badawczy, działający na zlecenie Ministerstwa Funduszy        i Polityki Regionalnej. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ambasada Norwegii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Ideą konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat Funduszy Norweskich i EOG oraz ich wkładu w rozwój ekonomiczny i społeczny Polski.

Uczestnicy musieli wykazać  się zdolnościami cyfrowymi, plastycznymi, wiedzą geopolityczną i historyczną. Konkurencja była ogromna. Kapituła konkursu miała trudne zadanie wytypowania 155 najlepszych prac spośród ponad 2000 zgłoszonych. Uczniowie spisali się na medal. Znaleźli się w gronie laureatów , którzy wygrali nagrodę główną czyli pracownię komputerową.

W naszej szkole powstały 3 drużyny:

  • Drużyna 1  - Weronika Gugulska, Jakub Byczek, Dominika Marszałek, Zuzanna Zima
  • Drużyna 2 - Olaf Witusik, Błażej Radzik
  • Drużyna 3 - Kamil Gawlak, Przemysław Górski, Szymon Krawczyk, Jakub Kuzio, Michał Rolak, Dawid Szczepanik, Szymon Wójcik

Każda z drużyn opracowywała własny projekt.

Drużyna 1 - strona internetowa zawierające nie tylko podstawowe informacje o Funduszach, ale też baśnie z poszczególnych państw.

Drużyna 2- przygotowała animację 3d dotyczącą wkładu funduszy w rozwój ekonomiczny      i społeczny Polski z uwzględnieniem najbliższych okolic Gorlic

Drużyna 3 -  przygotowała animację reklamująca Fundusze Europejskie

Decyzją Komisji Konkursowej praca konkursowa (link: https://www.fundusz.mzs6gorlice.pl/), wykonana przez uczniów MZS 6 w Gorlicach - Weronikę Gugulską /obecnie uczennica i klasy LO/, Jakuba Byczka, Dominikę Marszałek, Zuzannę Zimę  została nagrodzona nagrodą główną w postaci pracowni komputerowej.

 „Szóstka” ma szczęście do „prezentów” w postaci pracowni informatycznych. Jesienią 2019 roku dyrektor szkoły pozyskał sponsoring p. J. Królewskiego –prezesa firmy „Synerise” , który zakupił dla szkoły nową klasopracownię komputerową za około 70 000 zł i wdrożył szkołę do udziału w programie  nauczania podstaw sztucznej inteligencji. Jak widać przyniosło to wspaniały efekt- na nowoczesnym sprzęcie nauka informatyki jest o wiele skuteczniejsza, a nasi uczniowie pokazali prawdziwą klasę!

Ogromne gratulacje dla całego zespołu!

21916