Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Europejski Dzień Języków Obcych w Naszej szkole

Europejski Dzień Języków Obcych w Naszej szkole

Treść

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. Aby uczcić ten dzień w  naszej szkole, nowo powołani członkowie Klubu Europejskiego przygotowali kilka aktywności, w których chętnie wzięli udział uczniowie wybranych klas.

Uczniowie „Szóstki” Dzień Języków uczcili na zajęciach z języka angielskiego i plastyki. Panie anglistki przeprowadziły lekcje okolicznościowe. Celem tych zajęć było uświadomienie młodszym uczniom jak ważna jest znajomość języków obcych, dzięki której zwiększają się możliwości dostępu do wiedzy, czy poznawania nowych ludzi.

Uczennice klasy 8A również zaangażowały się w ten wyjątkowy dzień i pod okiem pani Zimowskiej poprowadziły lekcje europejskie z klasą 2B i 4A. Po zajęciach, zarówno klasa druga jak i czwarta, zgodnie stwierdziły, że „nowe - fajne nauczycielki” mogłyby z nimi zostać na dłużej.

Podczas zajęć starano się przekazać uczniom jak najwięcej ciekawostek dotyczących języków obcych oraz tradycji naszych sąsiadów. Uczniowie mogli posłuchać jak brzmią powitania w różnych językach, dowiedzieć się więcej o alfabecie, symbolach i kulturze innych krajów europejskich. Klasy młodsze m.in. kolorowały nowo poznane flagi europejskie, sklejały mapę Europy z puzzli i świetnie bawiły się przy nauce powitalnego „cześć” w kilku językach.

Na korytarzu szkolnym pojawiła się wystawa prac o akcencie europejskim przygotowana przez młodszych członków Klubu Europejskiego, a klasa 7C na lekcji plastyki wykonała prace pt. „Zjednoczeni w różnorodności”.

Pomysłodawczynią świętowania w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków byli członkowie Klubu Europejskiego wraz ze swoim opiekunem panią Sylwią Zimowską we współpracy z panią Pauliną Filar – Bochenek. Inicjatywa bez wątpienia spodobała się uczniom.  Dlatego też członkowie Klubu Europejskiego wraz ze swoim opiekunem już zastanawiają się nad kolejnym, zorganizowanym  z większym rozmachem, Europejskim Dniem Języków w przyszłym roku.

21916