Przejdź do treści
Slider MZS 6
Slider 1
Slider 2
Przejdź do stopki

Biblioteka szkolna

Treść

Biblioteka szkolna - informacje

Biblioteka szkolna - informacje

Biblioteka szkolna to dwa pomieszczenia: wypożyczalnia, czytelnia: w niej są warunki do cichej pracy oraz bogaty księgozbiór podręczny udostępniany na miejscu oraz wypożyczany na zajęcia lekcyjne.

15 000 zł dla szkolnej biblioteki!

15 000 zł dla szkolnej biblioteki!

Z radością informujemy, że w tym roku nasza szkolna biblioteka otrzyma dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0! Projekt złożony pod koniec ubiegłego roku został pozytywnie rozpatrzony, dzięki czemu w trakcie jego realizacji nasza szkolna biblioteka zaopatrzy się w nowości wydawnicze i nowe elementy wyposażenia, na które otrzymamy 15 000 zł.

Książka w ciemno? Biorę!

Książka w ciemno? Biorę!

Trzeci tydzień lutego upłynął pod znakiem Walentynek. Również w szkolnej bibliotece można było wyznawać miłość, w tym wypadku jednak do najwspanialszego przedmiotu na świecie, czyli do książki.

Nowości w szkolnej bibliotece

Nowości w szkolnej bibliotece

Szkolna biblioteka serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do korzystania ze swojego księgozbioru. W nowym roku zasób biblioteki wzbogacił się o kilka ciekawych nowości, zbliżając się do równych 10 000 egzemplarzy! Zapraszamy wszystkich młodych czytelników!

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Książki to niesamowite stworzenia, które lubią mieszkać w różnych miejscach. Jednym z ich ulubionych jest biblioteka! We środę, 19 października pierwszaki z Szóstki oficjalnie odwiedziły swoich książkowych pupili po raz pierwszy w ich naturalnym środowisku – bibliotece szkolnej.

Kreatywne lekcje biblioteczne

Kreatywne lekcje biblioteczne

W maju – miesiącu, w którym zwyczajowo odbywa się Tydzień Bibliotek – klasy 1b, 2a i 2b uczestniczyły w kreatywnych lekcjach bibliotecznych. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, jak zbudowana jest książka, gdzie ma grzbiet, a gdzie swój trzon, co można znaleźć na stronie tytułowej, a co na redakcyjnej.

Walentynka dla ulubionej postaci

Walentynka dla ulubionej postaci

Z okazji walentynek biblioteka i świetlice szkolne zorganizowały plebiscyt na najbardziej lubianą postać z książek dla dzieci. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły głosowali poprzez wpisanie na czerwonym serduszku imienia postaci, którą darzą największą sympatią.

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom uhonorowaliśmy zapraszając do świetlicy szkolnej naszego sąsiada — bibliotekarza. Dzieci podczas tego spotkania mogły wysłuchać jednaj z bajek Artura Andrusa z tomu „Bzdurki, czyli bajki dla dzieci(i)innych”, a konkretnie opowieści o Rzodkiewkowej Królewnie i jej perypetiach.

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu "Tak to widzę"

Od dawna nasza szkolna biblioteka nie była aż tak kolorowa! W piątek 28 maja otworzyliśmy wystawę prac dzieci z klas 1-3, które podczas zajęć świetlicowych wykonywały rysunki na podstawie książek wypożyczonych z biblioteki.

Dzieci obchodzą Dzień Misia

Dzieci obchodzą Dzień Misia

Pod koniec listopada, a dokładnie 25 dnia tego miesiąca obchodzimy Dzień Misia! Nie wszyscy wiedzą, że w szkolnej bibliotece także pracuje miś i to na nie byle jakim stanowisku, bowiem jest on młodszym bibliotekarzem i specjalistą ds. bajek dla dzieci.

Tu Powstała Polska – konkurs

Tu Powstała Polska – konkurs

Biblioteka szkolna, zaprasza uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie plastyczno-czytelniczym. Zadaniem konkursowym jest wykonanie ilustracji do książek historycznych z serii Tu Powstała Polska wydawnictwa Media Rodzina.

Wyprawki czytelnicze trafiły do pierwszaków

Wyprawki czytelnicze trafiły do pierwszaków

Książka to magiczny przedmiot, wiedzą o tym już najmłodsi uczniowie naszej szkoły. W poniedziałek 15 listopada, o tym, że książka to przedmiot kryjący jeszcze wiele tajemnic przekonały się nasze tegoroczne pierwszaki.

203089